Brandon Elmore
Brandon Elmore joined the board in January of 2024.
Conan Wallace
Treasurer
Conan Wallace joined the board in January of 2022.
Greg Beumer
Greg Beumer has served on the board since January of 2020.
Jane Flesher
Vice President
Jane Flesher has served on the board since January of 2016.
Kurt Prescott
Kurt Prescott has served on the board since January of 2015.
Linden Dennis
Linden Dennis has served on the board since November of 2018.
Marla Threewits
Secretary
Marla Threewits joined the board in January of 2023
Missy Williams
Missy Williams joined the board in January of 2022.
Pete Haviza
Pete Haviza joined the board in January of 2022.
Rosie Shoemaker
Rosie Shoemaker joined the board in January of 2022.
Suzan Dillon Myers
Suzan Dillon Myers has served on the board since January of 2016.
Tom Osborn
President
Tom Osborn has served on the board since January of 2020.
Board Committees
EXECUTIVE COMMITTEE
- Tom Osborn, Chair
- Jane Flesher, Vice Chair
- Conan Wallace, Treasurer
- Marla Threewits, Secretary
- Lisa Jennings, Executive Director
ASSET DEVELOPMENT
- Jane Flesher
- Missy Williams
- Marla Threewits
Community Advisor:
- Ted Leahey
- Marty Sulek
EVENTS COMMITTEE
- Jane Flesher, Co-Chair
- Linden Dennis, Co-Chair
- Missy Williams
- Rosie Shoemaker
Community Advisor:
- Christen Commers Smith
FINANCE & INVESTMENT COMMITTEE
- Chip Loney, Chair
- Doreen Culy
- Kurt Prescott
- Conan Wallace
Community Advisors:
- Chip Loney
- Janice Powers
LILLY GIFT VII/GIFT VIII SPECIAL TASK FORCE COMMITTEE (temporary)
- Greg Beumer
Community Advisor:
- Cathy Stephen Miller
GRANTS COMMITTEE
- Suzan Dillon Myers, Chair
- Linden Dennis
- Kurt Prescott
Community Advisor:
- Louise Hart
- Cheryl Jones
Union City Fund Advisors:
- Gene Marsh
- Amy Hogatt
- Tom Kerns
NOMINATING & BY-LAWS COMMITTEE
- Kurt Prescott, Chair
- Louise Hart
- Robert Gentry
- Suzan Dillon Myers
Community Advisor:
- Cathy Stephen Miller
RANDOLPH COUNTY PROMISE ADVISING COMMITTEE
- Cathy Stephen Miller, Community Foundation, Chair
- Karen Dillow, Promise Indiana Randolph County Program Administrator
- Lisa Chalfant, Representing School Superintendents
- Lisa Jennings, Community Foundation of Randolph County, Inc.
- Greg Beumer, Economic Development
- Rick Tudor, First Merchants Bank
- Ceann Bales, YMCA
- Cheryl Jones, Matchett & Ward Insurance
- Sherry Overmyer, Business Community
- Missy Williams, Retired Educator & Economic Development
- Janet Caudle, RS School Board
- Chris Peacock, Halderman Farm Management & Real Estate
- Andy Wagner, MC School Board & Business Community
- Linda Puccini, RE School Board
RANDOLPH COUNTY WOMEN’S FUND STEERING COMMITTEE
- Jessi Clark, Chair
- Rosie Shoemaker
- Missy Williams
- Kathy Beumer
- Kathy Davis Brutchen
- Alison Cockerill
- Louise Hart
- Lisa Jennings
- Krista Kiser
- Melissa Kleinschmidt
- Ashleigh Lawrence
- Jane Marie Lind
- Jammie Michael
- Carla Peacock
- Kathy Wallace
- Tonia Williams
SCHOLARSHIP COMMITTEE
- Tom Osborn, Co-Chair
- Jane Flesher, Co-Chair
- Pete Haviza
- Linden Dennis
- Greg Beumer
Community Reviewer:
- Jane Bloom
SCHOLARSHIP COMMITTEE – LILLY ENDOWMENT COMMUNITY SCHOLAR (LECSP)
- Suzan Dillon Myers, Chair
- Rosie Shoemaker
- Janice Powers
- Tom Osborn
- Dakota Crabtree
- Greg Beumer
- Marla Threewits
Community Reviewers:
- Polly Roberts
- Open Seat